ادبیات تحقیق و پژوهش - پیشینه تحقیق | سوابق تحقیق | فصل 2 پایان نامه | ادبیات تحقیق | مبانی نظری | عنوان رساله | موضوع پایان نامه فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

ادبیات تحقیق و پژوهش

ادبیات تحقیق و پژوهش : یک محقق ، قبل از انجام تحقیق پایان نامه خود و بعد از انتخاب موضوع تحقیق و تدوین و گردآوری عنوان و قبل از نگارش طرح تحقیق. نیاز دارد که با مراجعه به مدارک و ادبیات، پیرامون موضوع و مسئله‏ای که برای تحقیق انتخاب کرده است، سطح آگاهی خود را توسعه دهد ؛ تا بتواند در اطلاعات به دست آمده ، مسئله تحقیق و فرضیه های خود را دوباره معین و مشخص کند .

اهمیت ادبیات تحقیق و پژوهش

بررسی و انجام ادبیات پایان نامه امری مهم است زیرا این کار به یافتن مطالبی که دیگران در مورد موضوع شما تحقیق کرده اند کمک شایانی میکند. همچنین باعث میشود که با روش کاری ک دیگران در این موضوع استفاده کرده اند اشنا شوید. همچنین اگر پژوهش های گذشته، موفق و معروف باشند، دلیل محکمی است که دیگران از پژوهش و تحقیق شما حمایت نمایند .

ادبیات تحقیق و پژوهش یا به اصطلاح Review of Literature ، به دانشجویان کمک می‏کند تا تحقیقات خود را در راستای مجموعه پژوهش‏ های خود و در راستای تحقیقات دیگران هماهنگ کند. از اینرو، مرکز مشاوره ما، ادبیات تحقیق پیشینه تحقیق در راستای آماده سازی پایان نامه تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان محترم خدمات ارزنده ای ارائه داده است.

ادبیات تحقیق و پژوهش

با بررسی دقیق ادبیات تحقیق و پژوهش می‌توانید :

۱- مفاهیم کلیدی مسئله را بهتر درک کنید.

و با تکیه‌بر پیشینه‌ی تحقیقات گذشته بتوانید بین مسائل مختلف تحقیق رابطه برقرار نمایید.

۲- شناخت کمبودها و خلأهای پژوهشی کارهای گذشته و استفاده از آن‌ها برای پیشبرد کار پژوهشی خود.

۳- یافتن ابزارهای مناسب برای پژوهش

۴- فراهم شدن زمینه براى تدوین بهتر فرضیه‌های تحقیق

۵- نشان دادن کمبود پژوهش‌های پیشین و تأکید بر ضرورت پژوهش فعلی

۶- آشنایی با روند تحقیقات آینده پژوهشگران با استفاده از پیشنهاد‌های آن‌ها برای تحقیقات آینده

۷- فراهم شدن تکیه‌گاه محکم براى استدلال منطقى در مرحله بررسى و ارزیابى فرضیه‌ها و استنتاج .

به‌ویژه در تحقیقات تاریخى، توصیفى تحلیلى، علّى و همبستگى؛

۸- آشنایى باکسانی که در موضوعات مشابه کارکرده‌اند.


isc